Dagmar Štrossová

Keramička Dáša Štrosová svojí instalací připomíná hlavní téma buddhismu, pomíjivost a proměnlivost jevů. Speciálně pro výstavu Tibet mysli vytvořila instalaci tradičních modlitebních praporků (lungta) z recyklovaného lahvového skla.

Dagmar Štrosová se narodila v Karlových Varech v roce 1979. Zabývá se tvorbou šperku a volné plastiky z recyklovaného skla.

Před studiem keramického designu na UUD v Plzni (2004 - 2008, ak. sochař Václav Šerák) byla učednicí v porcelánovém ateliéru M. Neuberta. Na roční studijní stáži ve Finsku (2006-7) spolupracovala na projektu do architektury propojujícím sklo a textil - Sippien Alla (Pod křídly). V roce 2008 se stala jednou z vítězek soutěže Absolut Elements s Absolutely Recycled, které se zúčastnila se závěsnou plastikou z recyklovaného skla. Pod Mostem milénia v Plzni byla realizována její stálá instalace Skáču propojující graffiti a keramický obklad. Momentálně se autorka se věnuje recyklaci ve formě přetváření lahvového skla pod značkou Luckywaste, tvorbě šperku a ve volných chvílích volné plastice a snowboardingu.